İçişleri Bakanı Yerlikaya açıkladı: 20 ilde dev ‘Narkoçelik-16’ operasyonu! 700 kg uyuşturucu ele geçirildi, 366 zehir taciri yakalandı

T24 Haber Merkezi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından “NARKOÇELİK-16” operasyonlarının detaylarını paylaştı. Yaptığı açıklamaya göre, 20 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 700 kg uyuşturucu madde ve 13 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi, 366 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı.

Yerlikaya, “Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; ülkemizi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye kararlıyız. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız artarak devam edecek” ifadelerini kullandı.

Jandarma Genel Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda İl Jandarma Komutanlıkları tarafından düzenlenen operasyonlarda 230 ekip ve 980 jandarma personeli görev aldı. Diyarbakır, Antalya, İzmir, Ağrı, Kastamonu, Amasya, Gaziantep, Hakkari, İstanbul, Sakarya, Van, Bingöl, Aydın, Tekirdağ, Çanakkale, Hatay, Afyonkarahisar, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ve Kayseri’de yapılan operasyonlarda önemli miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi ve çok sayıda zehir taciri ile sokak satıcısı yakalandı.

Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren Jandarma personelini tebrik ederek, “Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle” dedi.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x